Röportaj: Düşüm Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu Seher Baran

Röportaj: Düşüm Kız Öğrenci Yurdu Kurucusu Seher Baran

Gülen yüzü, öğrencileriyle olan iletişiminde de gördüğümüz sıcaklığı ve her zamanki pozitif enerjisiyle Seher Baran‘ı yakından tanımaya ne dersiniz?

Sizi tanımayan öğrencileriniz için kısaca kendinizi tanıtır mısınız?

1983 Aydın doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise hayatımı Aydın’da tamamladım. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünü 2005 yılında bitirdim.Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra öğretmenlik hayatına başladım. 10 yıl severek yaptığım öğretmenlik mesleğini 2015 yılında bırakarak Düşüm Kız Öğrenci Yurdu olan aile şirketimizi aktif olarak işletmeye başladım. 5 yıldır kurucusu oldum Düşüm Kız Öğrenci Yurdunun kurucusu ve işletmecisi olarak çalışma hayatıma devam etmekteyim.

Sizin üniversite yıllarınız nasıl geçti? Unutamadığınız bir anınız var mı?

Üniversite yıllarım hayatımda en keyif aldığım ve dolu dolu yaşadığım yıllarımdı. Derslerin sorumluluğu ağır gibi gözüksede hayatın her anından keyif almayı benimsediğim için unutulmayan anılarla dolu bir 4 yıl geçirdim. Üniversite yıllarından bu yana hiç unutamadığım anılarımda biri ise ilk yılımda yaşadığım hiç bilmediğim bir şehirde üniversiteye giden otobüs yerine çevre köylere giden otobüse binerek ilk derse geç kalmamdı. Derse girdiğimdede aynen bu şekilde açıklamıştım hocama ve o gün bugündür hala hocamla her telefonda konuşmamızda mutlaka güldüğümüz bir anı olarak hafızalarımızda kaldı.

Düşüm Kız Öğrenci Yurdunu nasıl bir marka/kurum olarak değerlendiriyorsunuz?

Düşüm Kız Öğrenci Yurdu kurucusu olduğum için söylemiyorum, kurumumuz öğrencinin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış binası ile Aydın ilinin en güvenli ve işlek bölgesinde bulunmaktadır. Gösterişten uzak, samimi, her kesimden öğrenciye hitap edebilen bir kurumdur. Olmazsa olmazlarımız hijyen, aile sıcaklığı, güler yüz ve saygı dörtlüsünden asla ödün vermeden; misafirlerimize en iyi hizmeti vermek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Düşüm Kız Öğrenci Yurdunda günleriniz nasıl geçiyor, neler yapıyorsunuz?

Düşüm Kız Öğrenci Yurdu benim ikinci evim. İnsan evinde nasıl rahat ve güvendeyse ben de burada öyleyim. Her gün iç içeyiz aslında. Her zorluğu birlikte aşıyoruz, birlikte seviniyoruz. Mesela benim bir odam yok aslında kurumumuzda. Orası öğrencilerimle vakit geçirdiğim bölüm. Düşüm Kız Öğrenci Yurdunda konaklamak; evinizin tüm konforunu yakalayabileceğiniz, her gününden keyif alacağınız, kaçınılmaz bir deneyim olacaktır.

Bu kadar kalabalık ve genç bir kitleyle sürekli iletişim halinde olmak nasıl bir duygu? Zorlandığınız zamanlar oluyor mu?

Genç bir ruha sahip olduğumu düşünüyorum. Yaşımın insanı olmadığımı da söylerler. Bu işin temeli insan ilişkilerinden geçmekte. Bizler aslında ailelerin en değerli olan varlıkları evlatlarına sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Yaptığımız işin sorumluluk ve disiplin gereken bir iş olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Yaptığınız işi sevmenize neden olan en önemli etken nedir?

Yaptığım işi sevmemdeki en önemli etken tabiki de öncelikli olarak bir kız evladı sahibi olmamdır. 9 yaşında dünya güzeli Alpin Ada isminde bir kız evlada sahibim. Bu dünyada sahip olduğum en büyük hazinemdir.❤ Kızımın olmasının yanısıra beni bu konuda teşviklendiren ailem olmuştur. Annemin ve babamın çocukluğumdan bu yana bana öğrettiği en önemli değerin her yolun sevgiden geçtiğidir.

Öğrencilerinize vermek istediğiniz en önemli tavsiye ne olurdu?

Hayatınızdaki en güzel yıllarınız olduğu gerçeğini unutmamaları olurdu. Gezin, hayattan keyif alın, israf etmeyin ne zamanı ne de sahip olduğunuz güzellikleri.❤️

Sene içerisinde öğrencilerimizi Düşüm Kız Öğrenci Yurdunda neler bekliyor?

Öncelikli olarak bolca güler yüz, samimiyet, aile ortamı, sonrasında dönemsel olarak öğrencilerimizin isteği doğrultusunda gezi planları, piknikler, konser organizasyonları, mezuniyet partileri, akşamüstü 5 çayları ve son çıkan filmleri izleyebilecekleri sinema geceleri konuklarımızı bekliyor olacak.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Düşlediğinizden fazlası… Aydın’daki yuvanız Düşüm Kız Öğrenci Yurdu…

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir